طرح دانش‌آموختهٔ دانشکده کارآفرینی به عنوان طرح برتر ملی انتخاب و معرفی شد

۳۰ آذر ۱۴۰۰ | ۱۰:۲۳ کد : ۲۴۴۹۱ اخبار
تعداد بازدید:۱۸۶
دفتر ارتباط با دانش‌آموختگان دانشگاه تهران: طرح دانش‌آموختهٔ دانشکده کارآفرینی به عنوان طرح برتر، موفق به کسب جایگاه طرح برگزیده صنعت، از سوی معاونت پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری انتخاب گردید.

برنامه پژوهشی بین‌ المللی دانشکده تحت عنوان «ارزیابی فعالیت‌های کارآفرینی در کشور بر اساس مدل دیده‌بان جهانی کارآفرینی» که با همکاری مؤسسه کار و تأمین اجتماعی به صورت سالانه انجام می‌شود، به‌ عنوان تنها طرح برگزیده دانشگاهی دانشگاه تهران، موفق به کسب جایگاه طرح برگزیده صنعت، از سوی معاونت پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در ایام هفته پژوهش، شد.

این طرح پژوهشی با مدیریت دکتر محمدرضا زالی دانش‌آموختهٔ مقاطع کارشناسی ارشد (۱۳۷۵)، دکتری (۱۳۸۲) و دانشیار دانشکده کارآفرینی و مدیر دفتر دیده‌ بان جهانی کارآفرینی در ایران و خانم لیدا سررشته داری، پژوهشگر ارشد دانشکده از طریق ساماندهی و آموزش تیمی بالغ بر ۶۸ نفر مصاحبه‌ گر در سراسر کشور و در شرایط خاص دوران کرونا انجام شد.

داده‌ های میدانی این طرح که بزرگترین برنامه تحقیقات کارآفرینی جهانی بوده و همزمان با ۴۳ کشور در دنیا انجام می‌شود به تأیید دیده‌ بان جهانی کارآفرینی نیز رسیده است.

این طرح بر سه هدف اصلی تمرکز کرده است:

۱- مقایسه فعالیت‌های کارآفرینانه با توجه به سطح و ویژگی در کشورهای عضو

۲- تبیین تأثیر فعالیت کارآفرینانه بر رشد اقتصادی کشورهای عضو

۳- شناسایی موانع کارآفرینی

کد تحریریه : ۱۰۰/۱۰۱/۱۱۵

کلید واژه ها: دانش‌آموختگان دانشگاه تهران دانشکده کارآفرینی


نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.