ششمین شمارۀ ماهنامۀ دانش‌آموختگان (بهمن ماه ۱۴۰۰) منتشر شد

۳۰ بهمن ۱۴۰۰ | ۱۳:۵۵ کد : ۲۶۰۲۰ اخبار
تعداد بازدید:۴۵۴
دفتر ارتباط با دانش‌آموختگان دانشگاه تهران: ششمین شمارۀ ماهنامۀ «دانش‌آموختگان» ویژۀ بهمن ماه ۱۴۰۰ با مدیر مسئولی دکتر مهدی شهبازی و سردبیری دکتر فاطمه نصرتی با رویکرد خبری- تحلیلی منتشر شد.
ششمین شمارۀ ماهنامۀ دانش‌آموختگان (بهمن ماه ۱۴۰۰) منتشر شد

ششمین شمارۀ ماهنامۀ «‌دانش‌آموختگان» در سال جاری با رویکرد خبری - تحلیلی (ویژۀ ماه بهمن ۱۴۰۰) به زینت طبع آراسته شده و در آن بخش‌های مختلف از جمله اخبار، گزارش نشست‌های علمی ویژه دانش‌آموختگان، معرفی دانش‌آموختگان فاخر و شاخص، معرفی خدمات دفتر ارتباط با دانش‌آموختگان اداره کل روابط عمومی و … گردآوری و تدوین شده است.

در سخن آغازین این شماره آمده است:

از نظر تاریخی، نقش دانشگاه تهران در حوادث مهم کشور، نقشی مثال‌زدنی است. دانشگاه تهران به‌عنوان کانون اصلی علم و سیاست از نظر سازماندهی جنبش دانشجویی و تربیت غالب رهبران گروه‌های مختلف سیاسی، همواره مورد توجه قشرهای مختلف جامعه قرار گرفته و الهام‌بخش آنان در راه مبارزه با استبداد بوده است. به همین دلیل در سال ۱۳۵۷ و با علنی شدن قیام و نهضت مردم علیه سلطنت پهلوی، دانشگاه تهران علاوه‌بر مرکزی برای گردهمایی مردمی، به کانون اجتماع رهبران فکری و سیاسی تبدیل شد. دانشگاه تهران پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز مرکز اقامۀ نماز جمعه و کانون فعالیت‌های سیاسی بود. در زمان معاصر، دانشگاه تهران نماد مقاومت ملی و علمی در عرصه‌های گوناگون به‌شمار می‌آید.
دانش‌آموختگان این دانشگاه در بهمن‌ماه، همچون گذشته شاهد رویدادها و اخبار مهمی چون انتصاب‌های دانش‌آموختگان در پست‌های داخل و خارج از دانشگاه بوده و اختراع‌ها و دستاوردهای زیادی را در بخش‌های مختلف داخلی و بین‌المللی به ثبت رسانده‌اند. از جمله دستاوردهای دانش‌آموختگان دانشگاه تهران می‌توان به «تجاری‌سازی طرح تولید شیر یددار»، «رونمایی از طرح سهم تو کانون نیکوکاری والعصر»، «ارائۀ راه‌حل کاهش رفع آلودگی‌های نفتی در جنوب کشور» و «معرفی اسناد آرشیو عثمانی با محوریت مشروطۀ ایران برای کمک به تحقیقات مشروطه‌پژوهی» اشاره کرد.
در ماه بهمن و هم‌زمان با ایام‌الله دهۀ فجر انقلاب اسلامی، به‌منظور ادای احترام به مقام شامخ شهدا و خانواده‌های محترم ایشان، دکتر سید محمد مقیمی رئیس محترم دانشگاه تهران و تیم همراه، با حضور در منزل شهید هوشنگ ترکاشوند، با خانواده شهید دیدار کردند.
در ادامه، سلسله‌نشست‌های دانش‌آموختگان با حضور اندیشمندان و دانش‌آموختگان برجستۀ دانشگاه تهران برگزار شد و فرهیختگان این دانشگاه در موضوعاتی چون «آیندۀ سرمایۀ انسانی»، «مهارت‌های خود توسعه‌ای در سرمایه‌های انسانی» به سخنرانی پرداختند. لازم به ذکر است که نشست‌های دانش‌آموختگان، به‌صورت زنده نیز از شبکه تلویزیون اینترنتی دانشگاه تهران (شبکۀ حکمت و فرزانگی) پخش می‌شوند.
در این شماره از ماهنامه نیز همچون گذشته، دانش‌آموختگان شاخص داخلی، بین‌المللی و دانش‌آموختگان مفاخر و در نهایت کتاب‌های چاپ‌شدة دانش‌آموختگان در انتشارات دانشگاه تهران معرفی شدند.

برای مشاهده فایل کامل ماهنامۀ دانش‌آموختگان، اینجا کلیک کنید.

کد تحریریه : ۱۰۰/۱۰۱/۱۱۵

کلید واژه ها: دفتر ارتباط با دانش‌آموختگان ماهنامهٔ دانش‌آموختگان


نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.