دانش‌آموختگان دانشگاه تهران، در پنجمین دورۀ جایزه بازی‌های جدی ۱۴۰۰ (SeGaP۲۰۲۱)

۲۶ آبان ۱۴۰۰ | ۰۹:۱۹ کد : ۲۳۶۷۹ اخبار
تعداد بازدید:۴۴۶
دفتر ارتباط با دانش‌آموختگان دانشگاه تهران: رویداد جامع جایزه بازی‌های جدی ۱۴۰۰ (SeGaP۲۰۲۱) پاییز امسال و در پنجمین دوره به میزبانی دانشکده برق و مهندسی کامپیوتر دانشگاه تهران برگزار خواهد شد.

دکتر هادی مرادی، دانشیار و دانش‌آموختۀ دانشگاه تهران، دبیر علمی پنجمین دوره جایزه بازی‌های جدی ۱۴۰۰ (SeGaP۲۰۲۱) شد. جایزه بازی‌های جدی ۱۴۰۰ طبق روال چهار دوره گذشته در سه بخش اصلی جشنواره، هکاتون و سمپوزیوم برگزار می‌شود و همچنان علاوه بر بازی‌های دیجیتال، حامی سایر سرگرمی‌های جدی همچون بازی‌های رومیزی یا شبیه‌‌سازها نیز خواهد بود.

یکی از نکات مهم این رویداد در سال ۱۴۰۰، تغییر زمان برگزاری آن است. با توجه به پایان سال میلادی و تداخل آن با تاریخ برگزاری رویداد در دی‌ماه و همچنین مشکل در برقراری ارتباط و مشارکت سخنران‌های خارجی، دبیرخانه جایزه بازی‌های جدی تصمیم دارد برخلاف دو دوره گذشته و با تداوم سنت برگزاری DGRC، سیگپ ۲۰۲۱ را در هفته اول آذر برگزار کند.

پنجمین دوره جایزه بازی‌های جدی در بخش جشنواره بازی جدی سال ۱۴۰۰ نیز میزبان آثار تولید شده در این زمینه است. صاحبان اثر بازی خود را (نسخه جدید یک بازی یا نسخه به‌روزرسانی شده بازی در دوره‌های قبل جشنواره) برای دبیرخانه جایزه ارسال کردند.

بخش هکاتون بازی‌های جدی ۱۴۰۰ نیز همچون سال گذشته شاهد رقابت سه‌روزه در سه شهر تهران، تبریز و اصفهان خواهد بود و موضوع هکاتون و نهاد حامی آن متعاقباً اعلام می‌شود.

بخش سمپوزیوم بین‌المللی بازی‌های جدی ۱۴۰۰ امسال نیز پذیرای مقالات تخصصی انگلیسی است و مقالات پذیرفته شده بعد از دریافت مجوز همچون دوره‌های گذشته، برای نمایه‌سازی به پایگاه استنادی IEEE Xplore ارسال خواهند شد. همچنین با توجه به اهمیت موضوع روش تحقیق و تجاری‌سازی بازی‌های جدی، این موضوع از اولویت‌های دبیرخانه برای دریافت مقالات بوده و جایزه ویژه‌ای برای این موضوع در نظر خواهد گرفت.

لازم به تاکید است که در صورت تداوم شرایط کرونا در کشور همچون سال گذشته برگزاری این رویداد به‌صورت آنلاین قابل تصور خواهد بود.

لازم به ذکر است دکتر احسان شاه قاسمی، دکتر داتیس خواجه‌ئیان، دکتر هادی مرادی، دکتر لیلا کاشانی وحید و دکتر رضا رستمی از دانش‌آموختگان دانشگاه تهران جز دوران کمیتۀ علمی این سمپوزیوم بین‌المللی هستند.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه شود:

https://segap.ir/fa/news.php?rid=155

کد تحریریه : ۱۰۰/۱۰۱/۱۱۵

کلید واژه ها: بازی بازی جدی ۱۴۰۰ جایزه


نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.