جایزه دکتر حوری سپهری، دانش‌آموختهٔ دانشگاه تهران، راه‌اندازی می‌شود

۰۱ آذر ۱۴۰۰ | ۰۸:۳۵ کد : ۲۳۷۸۰ اخبار
تعداد بازدید:۹۶
دفتر ارتباط با دانش‌آموختگان دانشگاه تهران: جایزه و اعتبار حمایتی «دکتر حوری سپهری» در دانشگاه تهران راه‌اندازی می‌شود.

با حمایت دکتر حوری سپهری استاد و دانش‌آموختهٔ دانشکده زیست‌شناسی دانشگاه تهران، تفاهم‌نامه «جایزه و اعتبار حمایتی دکتر حوری سپهری» بین این خیر نیک‌اندیش، بنیاد حامیان دانشکدگان علوم و بنیاد حامیان دانشگاه تهران به امضا رسید.

دکتر حوری سپهری با اهدای مبلغ ۲۱۰ میلیون تومان از ایجاد «جایزه و اعتبار حمایتی دکتر حوری سپهری» حمایت کرد.

مبلغ این جایزه و اعتبار حمایتی بنا به نیت خیر نیک‌اندیش و استاد بازنشسته دانشگاه تهران، به صندوق سرمایه‌گذاری نیکوکاری دانشگاه تهران اهدا شد. از محل منافع حاصل از آن، دو سوم آن به صورت سالانه به «جایزه و اعتبار حمایتی دکتر حوری سپهری» تخصیص خواهد یافت و یک سوم باقیمانده نیز برای افزایش سرمایه همین جایزه مطابق با تفاهم‌نامه امضاءشده اختصاص پیدا می‌کند.

بر طبق این گزارش، این جایزه به آزمایشگاه فیزیولوژی جانوری دانشکدگان علوم دانشگاه تهران تعلق خواهد گرفت. همچنین اصل کمک این خیر، در صندوق نیکوکاری سرمایه‌گذاری شده و هر سال از محل منافع آن به دانشجویان برتر رشته فیزیولوژی جانوری اهدا خواهد شد.

دکتر حوری سپهری استاد برجسته زیست‌شناسی کشور و عضو هیئت‌علمی بازنشسته دانشکدگان علوم دانشگاه تهران است و تحصیلات دانشگاهی خود را از دانشسرای عالی تهران آغاز کرده است. این استاد دانشگاه که دانش‌آموختهٔ مقطع کارشناسی ارشد سال ۱۳۴۹ دانشگاه تهران و دکتری سال ۱۳۵۶ دانشگاه سوربن فرانسه در رشته زیست‌شناسی است، مؤلف و مترجم کتب و مقالات بسیاری در حوزه زیست‌شناسی است.

کد تحریریه : ۱۰۰/۱۰۱/۱۱۵

کلید واژه ها: جایزه دکتر حوری سپهری


نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.