دانش‌آموخته دانشگاه تهران - ۳۷

دکتر هادی مرادی: شناسایی تقلب‌های علمی با نرم‌افزارهای تقلب‌یاب آسان شده است

۳۰ آذر ۱۴۰۰ | ۱۱:۲۰ کد : ۲۴۳۳۲ اخبار سخنرانی‌ها
تعداد بازدید:۱۹۲
دفتر ارتباط با دانش‌آموختگان دانشگاه تهران: دانش‌آموختۀ دانشگاه تهران گفت: اساتید باید روش‌هایی کاربردی برای جلوگیری از تقلب به کار گیرند.
دکتر هادی مرادی: شناسایی تقلب‌های علمی با نرم‌افزارهای تقلب‌یاب آسان شده است

دکتر هادی مرادی، دانشیار و مدیر گروه هوش ماشین و رباتیک دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر و دانش‌آموختۀ دانشگاه تهران در چهاردهمین نشست علمی دانش‌آموختگان دانشگاه تهران با موضوع «پژوهش و اخلاق حرفه‌ای در دانشگاه» به دلایل تقلب در کشور اشاره کرد و گفت: عدم آگاهی، فشارهای بیرونی و طمع از این دلایل است.
دانشیار و مدیر گروه هوش ماشین و رباتیک دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر ادامه داد: نرم افزارهایی برای تشخیص و میزان تقلب در مقالات و پژوهش‌ها وجود دارد که به راحتی تقلب‌های احتمالی را شناسایی می‌کند.
مرادی تاکید کرد: تقلب علاوه بر اینکه به خود فرد آسیب می‌زند به دیگران هم خسارت وارد می‌کند و نقش مضری برای جامعه به همراه دارد.

چهاردهمین نشست علمی دانش‌آموختگان دانشگاه تهران با موضوع «پژوهش و اخلاق حرفه‌ای در دانشگاه» با حضور دکتر فاطمه نصرتی، رئیس دفتر ارتباط با دانش‌آموختگان (دبیر پنل) و سخنرانی دکتراحد فرامرز قراملکی، استاد گروه کلام و فلسفه اسلامی دانشکده الهیات و معارف اسلامی و دانش‌آموختۀ دانشگاه تهران و دکتر هادی مرادی، دانشیار و مدیر گروه هوش ماشین و رباتیک دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر و دانش‌آموختۀ دانشگاه تهران، روز چهارشنبه ۲۴ آذر ماه به‌صورت مجازی برگزار شد.

کد تحریریه : ۱۰۰/۱۰۱/۱۱۵

کلید واژه ها: دفتر ارتباط با دانش‌آموختگان نشست چهاردهم


نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.