همکاری دانش‌آموختگان دانشگاه تهران و مؤسسه تحقیقاتی گانسو چین جهت کنترل فرسایش بادی و تثبیت ماسه‌های روان در بیابان‌های کاشان اجرا می‌شود

۱۸ بهمن ۱۴۰۰ | ۰۸:۰۸ کد : ۲۵۸۰۰ اخبار
تعداد بازدید:۶۶
دفتر ارتباط با دانش‌آموختگان دانشگاه تهران: پژوهشی در راستای اجرای شیوه‌های نوین کنترل فرسایش بادی و تثبیت ماسه‌های روان در ایران توسط محققان دانشگاه تهران با همکاری یک مؤسسه تحقیقاتی کشور چین، در بیابان‌های کاشان اجرا می‌شود.

‌‌‌‌‌‌‌

دکتر سلمان زارع دانش‌آموختهٔ مقاطع دکتری و کارشناسی ارشد دانشگاه تهران و عضو هیئت علمی گروه احیا مناطق خشک و کوهستانی دانشکده منابع طبیعی دانشگاه تهران در این باره گفت: تفاهم‌نامه دوجانبه‌ای در سال ۲۰۱۹ بین دانشکدگان کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران و مؤسسه تحقیقات کنترل بیابان گانسو کشور چین منعقد شد که یکی از بندهای این تفاهم‌نامه، اجرای پروژه‌های پژوهشی مشترک است.

وی افزود: در چارچوب این تفاهم‌نامه، قرار است چند شیوه نوین کنترل فرسایش بادی و تثبیت ماسه‌های روان در ایران اجرا شود. مؤسسه تحقیقات کنترل بیابان گانسو کشور چین نیز متعهد شده است تا بودجه و مواد مورد نیاز برای اجرای پژوهش را در اختیار قرار دهد.

مجری طرح، با بیان اینکه یک هکتار از بیابان‌های کاشان برای اجرای این پژوهش در نظر گرفته شده است، یادآور شد: دو پایان‌نامه دانشجویی مقطع کارشناسی‌ارشد گروه احیا مناطق خشک و کوهستانی دانشکده منابع طبیعی دانشکدگان کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران در چارچوب این پژوهش اجرا می‌شوند که اساتیدی از سوی مؤسسه تحقیقات کنترل بیابان گانسو کشور چین به عنوان استاد راهنمای مشترک در این پایان‌نامه‌ها همکاری می‌کنند.

عضو هیئت علمی دانشکده منابع طبیعی دانشگاه تهران ابراز امیدواری کرد که نتایج این پژوهش گامی به سوی دستیابی به جهانی عاری از تخریب محیط زیست باشد.

کد تحریریه : ۱۰۰/۱۰۱/۱۱۵

کلید واژه ها: دانش‌آموختگان دانشگاه تهران دانشکدگان کشاورزی و منابع طبیعی


نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.