مهلت ارسال ایده دانش‌آموختگان به نخستین رویداد ملی جغرافیا تا نیمه اسفند تمدید شد

۰۳ اسفند ۱۴۰۰ | ۰۹:۵۸ کد : ۲۶۱۰۹ اخبار
تعداد بازدید:۹۱
دفتر ارتباط با دانش‌آموختگان دانشگاه تهران: مهلت ارسال ایده‌ها و طرح‌های نوآورانه اساتید، دانشجویان، دانش‌آموختگان، پژوهشگران و کارآفرینان حوزه علوم جغرافیایی به نخستین رویداد ملی جغرافیا تمدید شد.

دکتر مهران مقصودی دانش‌آموختهٔ مقاطع دکتری (۱۳۸۰)، کارشناسی ارشد (۱۳۷۲) و کارشناسی (۱۳۶۷) از دانشگاه تهران و رئیس مؤسسه جغرافیا دانشگاه تهران با اعلام اینکه مهلت ارسال ایده و طرح‌های نو به نخستین رویداد ملی جغرافیا به عنوان فرصتی برای ایده‌پردازی و کارآفرینی در علوم جغرافیایی، تا نیمه اسفند ماه تمدید شده است، گفت: این رویداد جرقه‌ای است تا جریان ایده‌پردازی، نوآوری، تولید محصول و ایجاد سامانه‌های مرتبط با گرایش‌های مختلف حوزه میان‌رشته‌ای جغرافیا، به صورت قدرتمند شکل بگیرد.

دکتر مقصودی افزود: یکی از اهداف رویداد ملی جغرافیا این است تا بین افرادی که دارای ایده‌های نوآورانه و کارآفرینانه هستند و می‌توانند ایده‌های خود را به یک کسب‌وکار تبدیل کنند، با تقاضاهایی که در بخش‌های دولتی و خصوصی به گرایش‌های مختلف رشته جغرافیا وجود دارد، پیوند زده و ارتباط برقرار شود.
رئیس مؤسسه جغرافیا با اشاره به گرایش‌های متنوع جغرافیا، خاطرنشان کرد: مسائل و مشکلاتی که در ایران وجود دارد مشکلات محیطی است. چالش‌های موجود با یک رشته حل نمی‌شود بلکه برای حل مشکلات لازم است که نگاه بین‌رشته‌ای داشته باشیم. بین‌رشته‌ای بودن جغرافیا یک فرصت ایجاد می‌کند تا با نگاه به تمام جنبه‌های یک چالش محیطی، به فکر راه‌حل برای آن باشیم.
استاد دانشگاه تهران افزود: رویداد ملی جغرافیا با هدف کمک به حل مسائل جامعه، دولت و بخش خصوصی و ایجاد فضایی برای معرفی و هدایت ایده‌ها و کسب‌وکارهای خلاق مسئله‌محور در حوزه علوم جغرافیایی برگزار می‌شود.
وی افزود: پس از جمع‌بندی و داوری ایده‌های ارسالی به نخستین رویداد ملی جغرافیا، برترین ایده‌ها در رویداد که در نیمه اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ برگزار خواهد شد، در غرفه‌های اختصاصی ارائه خواهند شد. در کنار غرفه‌های مذکور، غرفه‌هایی نیز وجود خواهد داشت که تقاضاهای سازمان‌های دولتی و خصوصی در آنها عرضه خواهند شد و فرصت خوبی برای دو طرف جهت تعامل و انعقاد قرارداد مهیا می‌شود.
دکتر مقصودی از دانشکده جغرافیا دانشگاه تهران، مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت ریاست‌جمهوری، مؤسسه پژوهشی توسعه علوم، فناوری و کاربردهای فضایی، سازمان حفاظت محیط زیست و دانشگاه سیستان و بلوچستان به عنوان حامیان و مشارکت‌کنندگان با مؤسسه جغرافیا در اجرای نخستین رویداد ملی جغرافیا نام برد.

اساتید، دانشجویان، دانش‌آموختگان، پژوهشگران و کارآفرینان در حوزه علوم جغرافیایی از طریق مشاهده اطلاعیه، بروشور و دانلود کردن فرم مربوطه از وب سایت مؤسسه و دانشکده جغرافیا می‌توانند ایده‌ها و طرح‌های نوآورانه خود را به دبیرخانه این رویداد ملی (ایمیل مؤسسه جغرافیا geoinstitute@ut.ac.ir ) ارسال کنند.

 

 

کد تحریریه : ۱۰۰/۱۰۱/۱۱۵

کلید واژه ها: دانش‌آموختگان دانشگاه تهران مؤسسه جغرافیا ایده‌پردازی و کارآفرینی


نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.