پیام تسلیت دانشگاه تهران در پی درگذشت دانش‌آموختهٔ دانشگاه تهران

۰۶ اسفند ۱۴۰۰ | ۰۸:۵۳ کد : ۲۶۲۱۷ اخبار
تعداد بازدید:۸۳

‌‌‌‌‌‌‌انالله و انا الیه راجعون

با نهایت تأسف و تأثر با خبر شدیم دکتر امیر صادقی نشاط دانش‌آموختهٔ مقطع دکتری (۱۳۷۶) دانشگاه تهران، دانشیار سختکوش گروه حقوق خصوصی و اسلامی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران، دعوت حق را لبیک گفته و رخ در نقاب خاک کشیده است.

دکتر صادقی نشاط علاوه بر آموزش دانشجویان و تولید مقالات علمی فاخر، تألیف کتب ارزشمندی بویژه در حوزه حقوق تجارت و تجارت الکترونیک و همچنین حقوق پدیدآورندگان نرم‌افزارهای رایانه‌ای را در کارنامه و سوابق علمی پژوهشی خود دارد که بی‌شک ثمرات فعالیت‌های پربار و پربرکت این استاد فرهیخته، ماندگار خواهد ماند.

این استاد برجسته حقوق، در زمینه به صحنه عمل آوردن دانش و تجربه خود نیز از سرآمدان بود؛ به طوری که علاوه بر ایفای نقش در کسوت قضاوت و همچنین مدیریت گروه حقوق خصوصی و اسلامی دانشگاه تهران، مدیریت و راهبری حوزه حقوقی دستگاه‌های اجرایی از جمله کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و یا مدیرعاملی و ریاست هیأت مدیره شرکت بیمه ایران را نیز در کارنامه خود دارد.

دکتر صادقی نشاط از جمله اساتید مؤسس در دانشگاه محسوب می‌شود؛ چه اینکه ایشان رشته حقوق نرم‌افزار و رایانه و آیت علو را وارد ایران کرد و در دوره مدیریت‌شان در گروه حقوق خصوصی و اسلامی دانشکده حقوق و علوم سیاسی، دو رشته حقوق مالی و حقوق تجارت و سرمایه‌گذاری بین‌المللی در دانشگاه تهران راه‌اندازی و اجرا شد.

مرحوم دکتر صادقی نشاط که در میان همکاران خود به فردی متدین، متعبد، اخلاقی، صادق، سلیم‌النفس و دلسوز معروف بود، در سال‌های پایانی عمر شریف و پربرکت خود با وجود دست‌وپنجه نرم کردن با بیماری، چنان پر امید و باانگیزه در مأموریت‌های آموزشی و پژوهشی خود حاضر می‌شد که گویی دارد امید را برای شاگردان و همکارانش صرف می‌کند.

بدینوسیله از طرف هیأت‌رئیسه و خانواده بزرگ دانشگاه تهران ضمن ابراز تأسف عمیق، درگذشت این استاد فرهیخته را به خانواده سوگوار ایشان، دانشجویان، استادان و همکاران ایشان تسلیت گفته، رحمت و غفران واسعه الهی را برای آن مرحوم و اجر و شکیبایی برای بازماندگان از خداوند منان مسئلت می‌نماید.
 

مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه تهران
۱۴۰۰/۱۲/۰۶

کد تحریریه : ۱۰۰/۱۰۱/۱۱۵

کلید واژه ها: دانشکده حقوق و علوم سیاسی


نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.