دانش‌آموختۀ دانشکدگان فنی، عضو هیئت‌رئیسه آیسته IAESTE جهانی شد

۲۳ اسفند ۱۴۰۰ | ۱۰:۵۴ کد : ۲۶۷۲۱ اخبار
تعداد بازدید:۹۱
دفتر ارتباط با دانش‌آموختگان دانشگاه تهران: مهندس سیدمحمدرضا گلدانساز، دانش‌آموختۀ مهندسی صنایع دانشکدگان فنی، در کنفرانس سالانه سازمان بین‌المللی آیسته که اواخر ماه ژانویه ۲۰۲۲ در شهر وین اتریش برگزار شد، به عنوان یکی از ۵ عضو اصلی هیئت‌رئیسه انتخاب شد.

آیسته (ایست) یک انجمن بین‌المللی تبادل دانشجو برای تجربه فنی است که در حدود ۹۰ کشور دنیا، با پوشش تمامی قاره‌ها، شعبه فعال دارد. این سازمان، دارای حدود ۲۰۰۰ کارگزار در سراسر دنیا است و تاکنون حدود ۳۷۰ هزار دانشجو در دنیا در رشته‌های مختلف (فنی مهندسی، علوم، هنر، مدیریت و کشاورزی) موفق به گذراندن دوره‌های علمی از طریق این مؤسسه شده‌اند.

آیسته به سبب کم‌نظیر بودن در وسعت پراکندگی در دنیا به «سازمان ملل کوچک» معروف است و هیئت‌رئیسه این سازمان علمی بین‌المللی، که وظیفه برنامه‌ریزی و توسعه در سطح کلان، بودجه‌ریزی، تدوین استراتژی و موارد مشابه را دارد، ۵ نفر عضو دارد که در هر دوره، در اجلاس سالانه این سازمان با رأی‌گیری توسط کشورهای عضو انتخاب می‌شوند.

کد تحریریه : ۱۰۰/۱۰۱/۱۱۵

کلید واژه ها: دانش‌آموختگان دانشگاه تهران دانشکدگان فنی


نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.