گزارش فعالیت‌های دفتر دانش‌آموختگان در سال ۱۳۹۶ و برنامه‌های آتی

۲۴ اسفند ۱۳۹۶ | ۲۲:۵۳ کد : ۵۴۲۰ اخبار
تعداد بازدید:۳۳۵۶

دفتر دانش‌آموختگان دانشگاه تهران حلول سال نو را به همه دانش‌آموختگان فرهیخته دانشگاه تبریک عرض نموده و آرزوی تندرستی و بهروزی برای همگان دارد. گزارش پیش رو اهم فعالیت‌های دفتر دانش‌آموختگان در سال ۱۳۹۶، و برنامه‌های آتی آن در سال ۱۳۹۷ را به اطلاع دانش‌آموختگان گرامی می‌رساند.

اهم فعالیت‌های سال ۱۳۹۶

- ایجاد وبسایت دانش‌آموختگان با کمک مرکز انفورماتیک دانشگاه

وبسایت دانش‌آموختگان دانشگاه به آدرس alumni.ut.ac.ir با کمک مرکز انفورماتیک راه‌اندازی شد. در حال حاضر این وبسایت به صورت یکپارچه همه موارد مرتبط با دانش‌آموختگان را منعکس می‌نماید که شامل اخبار مربوط به دانش‌آموختگان، خدمات آموزشی دانش‌آموختگان و لینک‌های مرتبط می‌باشد. با هماهنگی‌های صورت گرفته امکانات متعددی از جمله قابلیت جستجوی دانش آموختگان ادوار، لینک مربوط به صدور کارت دانش‌آموختگی و به روز رسانی اطلاعات دانش آموختگان، معرفی فرصت‌های شغلی و فرم نظرسنجی به وبسایت اضافه خواهد شد.

- پیگیری صدور کارت دانش آموختگی

در همکاری با معاونت فرهنگی و اداره کل خدمات آموزشی بستر لازم برای صدور کارت‌های دانش‌آموختگی ایجاد گردیده است. این موضوع از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است چراکه کارت‌های دانش‌آموختگی به عنوان مدرک احراز هویت دانش‌آموختگان برای فعالیت‌های آتی می‌باشند. به تدریج مزایا و تخفیفاتی برای این کارت ایجاد خواهد شد. نحوه صدور کارت متعاقباً اعلام خواهد گردید.

- تهیه فهرست دانش آموختگان شاخص

فهرست دانش‌آموختگان شاخص دانشگاه در حال تهیه و تکمیل می‌باشد. این فهرست شامل شخصیت‌های برجسته علمی و دانشگاهی، اساتید، چهره‌های ماندگار، قهرمانان ملی، مقامات عالی کشوری و لشکری، کارآفرینان برتر و به طورکلی افرادی که تأثیر بسزایی در رشد و پیشرفت جامعه داشته‌اند می‌باشد.

- ایجاد بستر لازم در ارتباط با استفاده دانش آموختگان از امکانات دانشگاه و تهیه آئین‌نامه‌ها

به منظور فرآهم آمدن بستر لازم برای استفاده دانش‌آموختگان از امکانات دانشگاه با در نظر گرفتن تخفیفات ویژه، جلسات هماهنگی با تعدادی از رؤسای ادارات و مدیران کل دانشگاه برگزار گردید. تمامی بخش‌ها از این موضوع استقبال دارند و با وجود محدودیت‌های موجود پیگیری‌های لازم در حال انجام است. با توجه به جلسات صورت‌گرفته آئین نامه اداری دفتر دانش آموختگان و آئین نامه استفاده دانش آموختگان از امکانات دانشگاه تهیه گردیده است که پیشنویس آنها در حال بررسی است.

- همکاری با مرکز ارزیابی کیفیت دانشگاه در حوزه دانش آموختگان دانشگاه

به منظور پیگیری طرح پیمایش دانش‌آموختگان و انجام ارزیابی در ارتباط با شاخص‌های مرتبط با دانش‌آموختگان، همکاری با مرکز ارزیابی کیفیت دانشگاه آغاز گردیده است و جلسات هماهنگی برگزار شده است. علاوه براین قرار است که پس از تهیه فرم نظرسنجی این فرم از طریق وبسایت نیز در اختیار دانش‌آموختگان قرار گیرد.

- اطلاع رسانی

در تارنما و کانال تلگرام دانش‌آموختگان دانشگاه تهران علاوه بر انتشار اخبار، مسائل مرتبط با دانش‌آموختگان و فرصت‌های شغلی نیز اطلاع‌رسانی می‌گردد. مزیت کانال تلگرام اختصاصی بودن آن برای دانش آموختگان است که در بین همه اطلاعات موجود آنچه را که به کار طیف‌های مختلف دانش‌آموختگان می‌آید در اختیار آنها قرار می‌دهد. سادگی کار با این کانال برای ارتباط و اطلاع رسانی با مخاطبان، بستر مناسبی را برای فعالیت‌های آتی فرآهم می‌آورد. از دیگر فعالیت‌های صورت‌گرفته در حوزه اطلاع‌رسانی ارتباطات می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

- پاسخگویی به تماس‌های دانش‌آموختگان و در صورت نیاز هدایت آنها به ادارات مربوطه

- تعامل با تعدادی از دانش‌آموختگان علاقه‌مند به همکاری در زمینه راه‌اندازی کانون‌های مربوط به دانشکده‌های خود و همچنین برگزاری برنامه‌های مرتبط با دانش‌آموختگان

- ارسال پیام تبریک سال ۱۳۹۶ و اطلاعیه راه‌اندازی دفتر دانش‌آموختگان به بیش از ۶۰.۰۰۰ نفر از دانش‌آموختگان ۱۰ سال گذشته

برنامه‌ها و فعالیت‌های پیش‌بینی شده دفتر دانش‌آموختگان در سال ۱۳۹۷

فهرست متنوعی از برنامه‌های درنظرگرفته‌شده برای سال ۱۳۹۷ در ذیل به اطلاع دانش‌آموختگان گرامی می‌رسد. هدف از این برنامه‌ها توسعه تعامل با دانش‌آموختگان و ایجاد ظرفیت‌های جدید برای خدمت‌رسانی به ایشان می‌باشد.

- توسعه و تکمیل تارنمای دانش‌آموختگان

- آغاز صدور کارت‌های دانش‌آموختگی

- همکاری با مجموعه ادارات دانشگاه برای طرح پیمایش دانش‌آموختگان

- برگزاری کارگاه‌ها و نشست‌های تخصصی با کمک دانش‌آموختگان دانشگاه

- کمک به برگزاری جشن دانش‌آموختگی سالیانه دانشگاه

- تعامل با شرکت‌های معتبر برای ایجاد زمینه‌های حمایتی از دانش‌آموختگان

- تعامل با شرکت‌ها، فروشگاه‌ها و مراکز رفاهی به منظور دریافت تخفیف در ارائه خدمات برای دانش‌آموختگان

- تدوین سازوکار ایجاد کانون‌های دانش‌آموختگی جهت راهنمایی به دانشکده‌های فاقد آن

- برگزاری نمایشگاه کتاب دانش‌‌آموختگان دانشگاه تهران

در صورت تمایل به همفکری و همکاری در برگزاری برنامه‌های دفتر، و یا ارائه پیشنهادات و نظرات خود لطفاً از طریق رایانامه alumni.info@ut.ac.ir با ما در تماس باشید.


( ۷ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.

محمدرضا مرتضوی قهی ۰۵ فروردین ۱۳۹۷ | ۱۵:۴۱
با سلام و تبریک متقابل سال 1397 و بهار طبیعت و همچنین گرامی داشتن تقارن سال جدید با ماه پر فضلیت رجب ، از کلیه خواهران و برادران ساعی و تلاش گر در مجموعه دانش آموختگان به صورت ویژه تقدیر و تشکر می نمایم و دوام عزت و توفیقات شما عزیزان را از درگاه خداوند متعال مسئلت می نمایم .