اولین شمارۀ ماهنامۀ دانش‌آموختگان (شهریور ماه ۱۴۰۰) منتشر شد

۰۷ مهر ۱۴۰۰ | ۲۰:۰۶ کد : ۲۱۵۶۶ اخبار
تعداد بازدید:۱۸۷۹
دفتر ارتباط با دانش‌آموختگان دانشگاه تهران: اولین شمارۀ ماهنامۀ «دانش‌آموختگان» ویژۀ شهریورماه ۱۴۰۰ با مدیر مسئولی دکتر عباس قنبری‌باغستان و سردبیری دکتر فاطمه نصرتی با رویکرد خبری- تحلیلی منتشر شد.
اولین شمارۀ ماهنامۀ دانش‌آموختگان (شهریور ماه ۱۴۰۰) منتشر شد

اولین شمارۀ ماهنامۀ «‌دانش‌آموختگان» در سال جاری با رویکرد خبری- تحلیلی (ویژۀ ماه شهریور ۱۴۰۰) به زینت طبع آراسته شده و در آن بخش‌های مختلف از جمله اخبار، گزارش نشست‌های علمی ویژه دانش آموختگان، معرفی دانش‌آموختگان فاخر و شاخص، معرفی خدمات دفتر ارتباط با دانش‌آموختگان اداره کل روابط عمومی و … گردآوری و تدوین شده است.
در سخن آغازین اولین ماهنامه دانش‌آموختگان آمده است:

اگر دانشجویان، اعضای هیئت علمی، محققان و کارکنان، اصلی‌ترین سرمایه انسانی درونی یک اکوسیستم دانشگاهی را تشکیل می‌دهند؛ «دانش‌آموختگان» مهمترین دستاورد و خروجی این اکوسیستم دانشگاهی با دامنه اثرگذاری ملی و فراملی در حوزه‌های مختلف محسوب می‌شوند. به این اعتبار، می‌توان دانش‌آموختگان را سفیران و نمایندگان علمی دانشگاه دانست که در جای‌جای نظام حکمرانی کشور فعال و مشغول خدمت می‌باشند. دانشگاه تهران، به‌عنوان قدیمی‌ترین و جامع‌ترین دانشگاه و نماد آموزش عالی کشور این افتخار را دارد که با بیش از ۲۶۰ هزار دانش‌آموخته داخلی و ببش از دو هزار دانش‌آموخته بین‌المللی، در امتداد نسل‌ها پرورش‌دهنده بهترین و غنی‌ترین نسل از سرمایه‌های انسانی محلی، ملی و بین‌المللی در حوزه‌های مختلف بوده است. دفتر ارتباط با دانش‌آموختگان اداره کل روابط عمومی دانشگاه تهران در دوره جدید فعالیت خود تلاش کرده تا با عملیاتی ساختن برخی اقدامات و ابتکارات بدیع، بستر و زمینه ارتباط بیشتر با این قشر فرهیخته را آماده ساخته تا علاوه بر فراهم‌سازی زمینه حضور بیشتر آنها در دانشگاه، امکان استفاده از ظرفیت‌های آنها برای تقویت و توسعه ارتباط دانشگاه با صنعت، جامعه و دیگر بخش‌ها را نیز فراهم سازد. در همین راستا، در ماه جاری (شهریورماه) اولین کارت «دانش‌آموختگی» ویژه دانش‌آموختگان دانشگاه تهران صادر شد و براساس آن، دانش‌آموختگان دانشگاه می‌توانند همانند دیگر ذی‌نفعان و بازیگران دانشگاه (دانشجویان، محققان، اعضای هیئت علمی و …)، به‌طور مداوم در دانشگاه حضور داشته و از ظرفیت‌ها و امکانات دانشگاه استفاده نمایند. از همین ماه، سلسله نشست‌های علمی و تخصصی ویژه دانش‌آموختگان دانشگاه تهران نیز آغاز شده و از این طریق، زمینه و بستر حضور دانش‌آموختگان دانشگاه برای تبادل تجربیات، به اشتراک گذاشتن دانش و تجارب خود در عرصه‌های مختلف با نسل جدید دانشجویان دانشگاه فراهم شده و از طرفی با توجه به تعاملی بودن این نشست‌ها، امکان آموزش و دریافت آخرین دستاوردها و ایده‌پردازی‌های دانشگاه نیز برای دانش‌آموختگان فرهیخته (آموزش مادام‌العمر) فراهم گردیده است‌. سامانه معرفی دانش‌آموختگان دانشگاه نیز در مرحله نهایی‌سازی است و به زودی با رونمایی از آن و نمایش یکایک دانش‌آموختگان در کنار دانشجویان، محققان، اعضای هیئت علمی و دیگر ذی‌نفعان دانشگاه، نمای منحصر به فردی از حلقه‌های مختلف یک اکوسیستم دانشگاهی به تصویر خواهد کشید. ماهنامه دانش‌آموختگان دانشگاه تهران باهدف اطلا‌ع‌رسانی هدفمند و متمرکز فعالیت‌های دفتر ارتباط با دانش‌آموختگان اداره کل روابط عمومی منتشر شده و در تلاش است تا به‌عنوان سخنگو و ارگان خبری دانش‌آموختگان دانشگاه، به بازنمایی اخبار و گزارش‌های مربوط به دستاوردهای آنها، فعالیت‌های کانون‌های دانش‌آموختگان، معرفی ظرفیت‌ها و توانمندی‌های دانش‌آموختگان، معرفی فرصت‌های شغلی برای دانش‌آموختگان، تقویت تعامل بین دانش‌آموختگان و… پرداخته و بیش از گذشته بستر و زمینه تعامل دوسویه، هدفمند و مؤثر آنها با دیگر ارکان دانشگاه و جامعه را فراهم سازد.
 

برای مشاهده فایل کامل ماهنامه دانش‌آموختگان، اینجا کلیک کنید.

کلید واژه ها: دفتر ارتباط با دانش‌آموختگان ماهنامهٔ دانش‌آموختگان


( ۹ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.