سومین شمارۀ ماهنامۀ دانش‌آموختگان (آبان ماه ۱۴۰۰) منتشر شد

۰۳ آذر ۱۴۰۰ | ۱۹:۵۹ کد : ۲۳۸۶۶ اخبار
تعداد بازدید:۸۶۲
دفتر ارتباط با دانش‌آموختگان دانشگاه تهران: سومین شمارۀ ماهنامۀ «دانش‌آموختگان» ویژۀ آبان ماه ۱۴۰۰ با مدیر مسئولی دکتر عباس قنبری‌باغستان و سردبیری دکتر فاطمه نصرتی با رویکرد خبری- تحلیلی منتشر شد.
سومین شمارۀ ماهنامۀ دانش‌آموختگان (آبان ماه ۱۴۰۰) منتشر شد

سومین شمارۀ ماهنامۀ «‌دانش‌آموختگان» در سال جاری با رویکرد خبری - تحلیلی (ویژۀ ماه آبان ۱۴۰۰) به زینت طبع آراسته شده و در آن بخش‌های مختلف از جمله اخبار، گزارش نشست‌های علمی ویژه دانش‌آموختگان، معرفی دانش‌آموختگان فاخر و شاخص، معرفی خدمات دفتر ارتباط با دانش‌آموختگان اداره کل روابط عمومی و … گردآوری و تدوین شده است.
در سخن آغازین سومین ماهنامۀ دانش‌آموختگان آمده است:
دانش‌آموختگان دانشگاه تهران از جمله سرمایه‌های مهم انسانی هستند و بایستی سازوکار مشخصی برای حفظ و نگهداری ارتباط با آنان طراحی و پیاده‌سازی شود. دفتر ارتباط با دانش‌آموختگان برنامه‌هایی را در نظر گرفته است تا هم به رشد و ارتقای دفتر بپردازد و هم از ظرفیت‌های بی‌شمار دانش‌آموختگان دانشگاه تهران بهره‌برداری بهتری به‌عمل آورد.
دانشگاه تهران در ماه آبان، همچون گذشته شاهد رویدادهای و اخبار مهمی در حوزۀ دانش‌آموختگان بوده است، رویدادهایی چون تأکید سرپرست محترم دانشگاه دکتر محمد مقیمی بر اشتغال دانش‌آموختگان، انتصاب‌های دانش‌آموختگان در پست‌های داخلی و خارج از دانشگاه، ثبت اختراع‌ها، دستاوردها و دفاع از پایان‌نامۀ دانش‌آموختۀ بین‌الملل، چاپ مقاله‌های دانش‌آموختگان در مجلات معتبر بین‌المللی و عضویت در هیئت تحریریۀ مجلۀ بین‌المللی و گفتگوی علمی با یکی از دانش‌آموختگان و حضور دانش‌آموختگان در پنجمین دورۀ جایزۀ بازی‌های جدی ۱۴۰۰ (2021 SeGaP)، از جملۀ آن اخبار است.
سلسله‌نشست‌های دانش‌آموختگان نیز همچون گذشته با حضور اندیشمندان و دانش‌آموختگان برجستۀ دانشگاه تهران برگزار شد و فرهیختگان در موضوعات «تأمین مالی شرکت‌ها در بازار با رویکرد صادرات»، «دانشگاه: نیاز‌های جامعه و صنعت»، «‌کاربرد‌های مدیریتی سامانه هوشمند بازار و کسب و کار (BIS/MKIS)‌» و «معنویت و سلامت روان» به سخنرانی پرداختند. برای دانش‌آموختگان علاقمند به شرکت در این سلسله نشست‌ها این امکان فراهم شده که با مراجعه به سایت دانش‌آموختگان و با تکمیل فرم مربوطه، در این وبینارها شرکت کرده و سایرین را از تجارب و نتایج پژوهش‌های علمی خود مطلع سازند. همچنین پوستر برگزاری سلسله نشست‌های آذرماه نیز جهت اطلاع سروران در انتهای همین ماهنامه، آورده شده است.
در بخش دیگر ماهنامه به معرفی دانش‌آموختگان شاخص داخلی، بین‌المللی، دانش‌آموختگان مفاخر ماه آبان دانشگاه و کانون مهندسان معمار دانشگاه تهران در این شماره پرداخته شد. همچنین گزارش بازدید جمعی از معماران و دانش‌آموختگان دانشگاه تهران از سایت مرکزی دانشگاه به تفصیل آورده شده و کتاب‌های چاپ شدۀ دانش‌آموختگان در انتشارات دانشگاه تهران معرفی شده است.
در آخر دانش‌آموختگان گرامی می‌توانند با ارسال هرگونه اخبار، اطلاعات جدید و ناب علمی از قبیل چاپ مقالات در مجلات معتبر بین‌المللی، ثبت اختراع، کشف جدید علمی در رساله‌ها و پایان‌نامه‌ها، مصاحبه‌های علمی و … به ایمیل دفتر ارتباط با دانش‌آموختگان یا تکمیل فرم ارسال خبر، ما را در اطلاع‌رسانی این اخبار یاری نمایند. لازم به ذکر است فرم سلسله نشست‌ها و اخبار در انتهای ماهنامه جهت تکمیل علاقمندان آورده شده است.
 

برای مشاهده فایل کامل ماهنامۀ دانش‌آموختگان، اینجا کلیک کنید.

کد تحریریه : ۱۰۰/۱۰۱/۱۱۵

کلید واژه ها: دفتر ارتباط با دانش‌آموختگان ماهنامهٔ دانش‌آموختگان


( ۲ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.