پنجمین شمارۀ ماهنامۀ دانش‌آموختگان (دی ماه ۱۴۰۰) منتشر شد

۰۲ بهمن ۱۴۰۰ | ۱۰:۱۹ کد : ۲۵۳۵۱ اخبار
تعداد بازدید:۸۹۹
دفتر ارتباط با دانش‌آموختگان دانشگاه تهران: پنجمین شمارۀ ماهنامۀ «دانش‌آموختگان» ویژۀ دی ماه ۱۴۰۰ با مدیر مسئولی دکتر مهدی شهبازی و سردبیری دکتر فاطمه نصرتی با رویکرد خبری- تحلیلی منتشر شد.
پنجمین شمارۀ ماهنامۀ دانش‌آموختگان (دی ماه ۱۴۰۰) منتشر شد

پنجمین شمارۀ ماهنامۀ «‌دانش‌آموختگان» در سال جاری با رویکرد خبری - تحلیلی (ویژۀ ماه دی ۱۴۰۰) به زینت طبع آراسته شده و در آن بخش‌های مختلف از جمله اخبار، گزارش نشست‌های علمی ویژه دانش‌آموختگان، معرفی دانش‌آموختگان فاخر و شاخص، معرفی خدمات دفتر ارتباط با دانش‌آموختگان اداره کل روابط عمومی و … گردآوری و تدوین شده است.

دانش‌آموختگان این دانشگاه در دی‌ماه، همچون گذشته شاهد رویدادهای و اخبار مهمی چون انتصاب‌های دانش‌آموختگان در پست‌های داخل و خارج از دانشگاه، اختراع‌ها و دستارودهای زیادی در بخش‌های مختلف داخلی و بین‌المللی بودند. چاپ کتاب دانش‌آموختگان دانشگاه تهران با عنوان «پویایی‌های فضایی در اقتصاد تجربه» و اختراع‌ها و دستاوردهایی چون «الگوی تولید بذرهای هیبرید تجاری»، «کسب جایزه در جشنواره بین‌المللی ابتکارات و نوآوری»، «ساخت چهار دستگاه کاربردی برای تشخیص و درمان سرطان»، «ساخت سامانۀ اندازه‌پیری غلظت رسوب و بار عبوری در کشتی‌های لایروب»، «افتتاح آزمایشگاه ذخیرۀ انرژی»، «ساخت ماشین برداشت چندمنظوره گیاهان دارویی و بذری»، «ساخت ربات تعمیرکار بدون حفاری» از جملۀ این دستاوردها بود.

در دی‌ماه ۱۴۰۰ به مناسبت دومین سالگرد شهادت سردار دل‌ها، دانش‌آموختۀ دانشگاه تهران به‌عنوان عضو هیئت انتخاب و ارزیابی بخش رادیوتئاتر «سومین جشنوارۀ سراسری تئاتر سردار آسمانی» منصوب شد. همچنین همایش پیاده‌روی دانشجویان، کارکنان و اعضای هیئت علمی از درب اصلی دانشگاه تا مزار شهدای گمنام و ویژه‌برنامه «سرو ماندگار» با شعار «عَلَم در امتداد قلم» همزمان با دومین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس و اولین سالگرد ارتحال علامه مصباح یزدی در مسجد دانشگاه تهران برگزار شد.

آئین بزرگداشت استاد کریم ساعی دانش‌آموخته و بنیانگذار علوم جنگل‌بانی ایران در دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی برگزار شد و جایزه ثبوتی – خواجه‌پور که هر ساله از طرف تحصیلات تکمیلی دانشگاه زنجان به پژوهشگران جوان کشور که کارهای پژوهشی برجسته‌ای در یکی از رشته‌های علوم پایه انجام داده‌اند اهدا می‌گردد، به یکی از اساتید فیزیک دانشکدگان علوم (دانش‌آموختۀ) دانشگاه تهران تعلق گرفت.

سلسله‌نشست‌های دانش‌آموختگان نیز همچون گذشته با حضور اندیشمندان و دانش‌آموختگان برجستۀ دانشگاه تهران برگزار شد و فرهیختگان در موضوعاتی چون «آموزش و پژوهش نافع»، «زبان، فرهنگ و نقش دانشگاه تهران» به سخنرانی پرداختند و این نشست‌ها به‌صورت زنده از شبکه تلویزیون اینترنتی دانشگاه تهران (شبکۀ حکمت و فرزانگی) پخش شدند.
در پایان به معرفی دانش‌آموختگان شاخص داخلی، بین‌المللی و دانش‌آموختگان مفاخر و کتاب‌های چاپ شدۀ دانش‌آموختگان در انتشارات دانشگاه تهران در دی‌ماه پرداخته شد.

برای مشاهده فایل کامل ماهنامۀ دانش‌آموختگان، اینجا کلیک کنید.

کد تحریریه : ۱۰۰/۱۰۱/۱۱۵

کلید واژه ها: دفتر ارتباط با دانش‌آموختگان ماهنامهٔ دانش‌آموختگان


نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.